۵۰ درصد جراحی های ستون فقرات بدون تشخیص

به گزارش خبرنگار مهر، پرفسور مجید سمیعی شامگاه یکشنبه در نشست با خبرنگاران در ساری افزود: اکثر جراحان مغز و اعصاب نزد من دوره هایی را گذرانده اند و در مقایسه کشورهای دیگر در سطح خوب و بالایی هستیم اما کسی که در ایران زندگی نمی کند نمی تواند ارزش و منزلت پیشرفت های حوزه پزشکی ایران را درک کند.

وی با این پرسش که چند درصد از بودجه کشور برای علوم و تحقیقات مصرف می شود گفت: این درحالی است که باید بودجه کشورهای دیگر در زمینه تحقیقات و علوم نیز بررسی شود.

پرفسورسمیعی، یکی از بزرگترین مشکلات پزشکی را بیماری های مزمن بیان کرد و گفت: بیمار تمام وقت باید تحت مراقبت طبیب باشد و این مسئله مهم بوده زیرا بیماران همیشه با درد و ناراحتی که دارند دچار مشکلاتی هستند.

رئیس فدراسیون جهانی انجمن جراحی مغز و اعصاب با اشاره به اینکه تعداد جراحان ستون فقرات زیاد شده، گفت: شمار عمل های جراحی در ستون فقرات زیاد شده است و بیش از ۵۰ درصد بیماران بدون تشخیص عمل می شوند.

پرفسور سمیعی یادآور شد: مازندران نیاز به مرکز تشخیصی و درمانی دارد و بنا داریم به هرنحوی که شده این امر محقق شود و برای اینکه بتوانیم چنین مرکزی ایجاد کنیم، نیاز به تامین منابع داریم.

وی تاکید کرد: هر جراح و متخصصی که در رشته ای تحصیل کرد سالها باید نزد یک استاد دوره ببیند و در این صورت بیمار زودتر به نتیجه خواهد رسید.

سمیعی با اشاره به اینکه تاکنون استفاده از سلول های بنیادین برای جراحی های مغز و نخاع نتیجه مثبت نداشته است گفت: تاکنون یک مورد نتیجه مثبت ناشی از استفاده از سلول های بنیادین برای مغز و نخاع نداشتیم و اگر افرادی بخواهد در این زمینه استفاده کنند باید مدرک طبابت را از وی گرفت زیرا یک جنایت پزشکی است.

رئیس فدراسیون جهانی انجمن جراحی مغز و اعصاب درپاسخ به مرگ سینماگر برجسته کشور ( کیارستمی)، ناشی از خطای پزشکی گفت: من تاکنون چنین حرفی را نزده ام و انتساب چنین حرفی به من صحت ندارد.

وی با بیان اینکه ایران جهش خوبی برای ایجاد دانشگاه ها داشته است و پنج میلیون نفر دانشجو دارد افزود: آن چیزی که در ایران کسر داریم باید کارهای فنی و دستی را بیشتر بها دهیم.تاریخ انتشار: 0:2:57 1395/07/08
Shortcut keys: Prev=Right , Next=Left
رفتن به بالای صفحه